Odgrzybianie klimatyzacji – jak je wykonać?

Odgrzybianie klimatyzacji – jak je wykonać?

20 stycznia 2022 0 przez admin

Kiedy szukasz artykułu, który porusza temat „jak odgrzybić klimatyzację”, nie możesz trafić lepiej niż ten. Znajdziesz tu wszystko, co musisz wiedzieć o tym, jak wyczyścić i odkazić swój klimatyzator, od razu.

Odgrzybianie klimatyzacji – dlaczego to takie ważne?

Czyszczenie i dezynfekcja klimatyzacji są niezbędne do utrzymania optymalnej jakości powietrza w domu. W końcu w Twojej jednostce HVAC mogą gromadzić się szkodliwe pleśnie, roztocza, zarodniki pleśni, a nawet karaluchy. Oznacza to, że jeśli nie wyczyścisz prawidłowo swojego systemu klimatyzacji, nie tylko pogorszy się jakość powietrza w Twoim domu, ale potencjalnie Ty i Twoja rodzina możecie również napotkać wiele problemów zdrowotnych.

Z biegiem czasu alergeny, bakterie i wirusy mogą osadzać się w Twoim systemie klimatyzacji. Powoduje to wiele niepożądanych objawów, od swędzenia oczu, bólu gardła i kichania do poważniejszych problemów zdrowotnych, takich jak przekrwienie klatki piersiowej i trudności w oddychaniu.

Utrzymanie klimatyzatora w czystości może być wyzwaniem. Ze wszystkimi jego filtrami, otworami wentylacyjnymi i obwodami, łatwo jest przytłoczyć się utrzymywaniem całego sprzętu w czystości i wolnością od alergenów, bakterii i wirusów.

Samodzielne odgrzybianie klimatyzacji – zrób to sam

Utrzymywanie klimatyzatora w czystości jest niezbędne, aby ogólny stan zdrowia Twojej rodziny pozostawał na wysokim poziomie. Niestety, wielu ludzi ma zastrzeżenia co do stosowania ogólnych środków dezynfekujących na jednostkach systemów grzewczych i chłodzących oraz w kanałach wentylacyjnych. Aby być skutecznym, środki czyszczące sprzedawane do użytku na częściach klimatyzatorów i w kanałach powietrznych muszą zawierać informacje dotyczące skuteczności produktu w niszczeniu wirusów, bakterii, pleśni i innych zarazków. Muszą również zawierać szczegółowe instrukcje, w tym ile produktu należy zastosować, metodę aplikacji oraz ilość czasu, jaką należy pozostawić, aby produkt zadziałał. Takim właśnie produktem jest Nanoclean AC8.

Aby pomóc w wyborze środka czyszczącego, który skutecznie niszczy bakterie, zarodniki pleśni i wirusy, które mogą rozwijać się w klimatyzatorze w domu, opracowaliśmy wytyczne, które zawierają informacje na temat środków dezynfekujących i ich działania. Konsumenci powinni stosować środki czyszczące ogólnego przeznaczenia do wewnętrznych powierzchni i jednostek klimatyzacji; nie powinni rozpylać środków dezynfekujących na kanały powietrzne.

Jak często wykonywać odgrzybianie klimatyzacji?

Najlepszym sposobem na utrzymanie klimatyzatora w czystości jest jego regularne czyszczenie, czy to poprzez wykonywanie comiesięcznej konserwacji, czy też głębokie czyszczenie i dezynfekcję co roku. Utrzymywanie świeżego filtra pomaga również różnym częściom urządzenia klimatyzacyjnego pracować bardziej wydajnie!

Udowodniono, że czysty filtr AC poprawia wydajność Twojego klimatyzatora nawet o 15%, oszczędzając pieniądze na rachunku za energię i przedłużając żywotność urządzenia klimatyzacyjnego. Kurz, brud i pyłki mogą zrujnować wydajność klimatyzatora. Utrzymywanie jednostki klimatyzacyjnej w czystości pomaga zwiększyć jej wydajność, a także oszczędza pieniądze.