Kaszel w trakcie snu

21 stycznia 2022 0 przez admin

Źle się czujesz? Szukasz lekarstwa? Ułatwiliśmy to, identyfikując najczęstsze objawy 11 powszechnych problemów zdrowotnych oraz sposoby ich przezwyciężenia, aby wrócić do spokojnego snu.

Kaszel podczas snu? Jakie są jego przyczyny i skutki?

Jeśli Twoją pierwszą myślą po przebudzeniu jest „Co mogę zrobić z tym kaszlem?”, nie jesteś sam. Brytyjczycy częściej niż jakichkolwiek innych objawów poszukują informacji na temat zatkanego nosa, a problem ten jest znacznie bardziej powszechny w sezonie przeziębień. Kiedy cierpisz z powodu przeziębienia, odpowiednia ilość snu ma zasadnicze znaczenie dla powrotu do zdrowia i zapobiegania chorobom w przyszłości. Objawy różnią się w zależności od tego, jakiego wirusa masz, jednak większość przeziębień jest wywoływana przez rotawirusy i powoduje kaszel, kichanie i najgorszy objaw ze wszystkich – zatkany nos!

Zatkany nos może sprawić, że poczujesz się jeszcze bardziej zmęczona niż dotychczas, a uzyskanie dobrego snu w nocy może stać się jeszcze trudniejsze. Na szczęście zebraliśmy dla Ciebie listę wskazówek i trików, które pomogą Ci wrócić do pracy. Jeśli Twój zatkany nos nie chce się udrożnić, spróbuj zanurzyć kilka papierowych ręczników w gorącej wodzie i przytrzymać je nad każdym nozdrzem. A jeśli kaszel sprawia, że co noc przewracasz się z boku na bok, zjedz rano śniadanie – Twój mózg dostosuje się do braku snu, łaknąc jedzenia, gdy później zacznie odczuwać głód.

Sytuacje, które mogą powodować kaszel w łóżku: zwykłe przeziębienie lub infekcja zatok, leżenie, gdy drogi oddechowe są już zwężone.

Jak radzić sobie z kaszlem w trakcie snu?

Choć wszyscy wiemy, jak uciążliwy może być kaszel, istnieją pewne wskazówki i sztuczki, które pomogą Ci lepiej się wyspać podczas powrotu do zdrowia. Poniżej przedstawiamy wskazówki naszych ekspertów, aby dowiedzieć się, jak spać z kaszlem: Podnieś głowę podczas leżenia. Używaj wielu poduszek, aby spać w pozycji pionowej. Na początku może to być dziwne uczucie, ale zapobiegnie to przedostawaniu się śluzu do gardła.  Możesz spróbować zastosować łagodzące leki na kaszel lub pastylki na gardło tuż przed snem, tak aby ich działanie zaczęło działać w momencie, gdy próbujesz zasnąć, co powstrzyma chęć kaszlu.  Trzymaj chusteczki, lekarstwa i szklankę wody obok łóżka. W razie niespodziewanego ataku kaszlu nie będziesz musiał daleko sięgać po zapasy, co zmniejszy prawdopodobieństwo, że jeszcze bardziej zakłócisz swój sen.

Objawy przeziębienia i infekcji zatok mogą powodować obrzęk przewodów nosowych, co utrudnia oddychanie i zasypianie. Ważne jest, aby szybko zająć się tymi objawami, aby się nie nasiliły i nie zaczęły wpływać na Twoje samopoczucie.

Krople do nosa są specjalnie opracowane, aby pomóc Ci pozbyć się zatkanego lub dusznego nosa. Kojące opary zapewniają szybkie oddychanie, podczas gdy roztwór soli fizjologicznej pomaga wypłukać śluz zalegający w jamach nosowych. Jedna buteleczka może być użyta nawet do 10 zabiegów, więc nie musisz się martwić o ponowny zakup, kiedy wrócisz do zdrowia. Po prostu wpuść kilka kropli do każdego nozdrza i znów oddychaj z łatwością.